Overalls' love!


Overall/ Kombinezon - ZARA

Shoes/ Buty - KIOMI (zalando.de)

Purse/ Torebka - I AM

Sunglasses/ Okulary - House of Holland (Tk Maxx)


I come back to you with the next stylization, where you can find my new sunglasses, which I regained by some miracle from a Czech taxi, where I left them getting out the car in a hurry, two days after I bought them. That is my next travel adventure among others :)

 

This season I felt in love with overalls. They are original, practical plus incredibly comfortable. This one enraptured me with its colorful, flowery pattern but also its functionality (without big decolletage will be perfect for cooler summer days and its flimsy material causes, that even on hot days we won’t overheat ourselves). Putting it on and off are not necessary the easiest actions, but definitely it was worth buying it! :)

 

I wanted to prepare for you a “Sunday best” version of this outfit, viz. put on my yellow high heels, but unfortunately I forgot them at home :( (for the way to and from work I chose definitely more comfortable shoes :)). So maybe next time! :)

 

Kisses!Wracam do Was z kolejną letnią stylizacją i okularami cudem odzyskanymi z czeskiej taksówki, gdzie dwa dni po zakupie, po prostu zostawiłam je, w pośpiechu wysiadając z samochodu. To także między innymi kolejna moja przygoda „podróżnicza” :)

 

W tym sezonie zakochałam się w kombinezonach. Są oryginalne, praktyczne, a w dodatku niesamowicie wygodne. Ten zachwycił mnie przede wszystkim swoim barwnym, kwiecistym wzorem ale też funkcjonalnością (dość zabudowany nadaje się na chłodniejsze letnie dni, a jego przewiewny materiał sprawia, że nawet w upalne dni nie będziemy się w nim gotować). Zakładanie i zdejmowanie tego kombinezonu z pewnością nie należą do najłatwiejszych czynności, ale zdecydowanie warto było go kupić :)

 

Chciałam przygotować dla Was wersję „odświętną” tego stroju, a mianowicie założyć do niego buty na obcasie, jednakże zapomniałam ich z domu :( (na drogę do i z pracy wybrałam zdecydowanie wygodniejsze buty:)). To może następnym razem! :)

 

Buziaki!


Write a comment

Comments: 0